Як правильно розбити слово на склади?

Розподіл слова на склади відбувається таким чином, щоб склад вимовлявся за наростаючою: від глухої вимови до дзвінкого. Тому склади з декількох звуків завжди починаються з глухою згодою і закінчуються голосною. Наприклад: пошта (але не пошта), мошка (але не мошка).

Пояснюючи малюкові, що таке склад, запитайте у нього, чи можна поділити печінку або шоколадку на шматочки. Скажіть, що слова так само можна ділити на невеликі шматочки, поділяючи їх невеликими паузами. А з цього випливає, що склад – це шматочок словаскладаючи які можна легко навчитися читати.

Правила розподілу слів на склади

  1. склади завжди утворюються за допомогою голосних букв, тому, скільки в слові голосних, стільки ж і складів. Склад може складатися з одного голосного, але без голосних складів не буває. …
  2. Якщо склад складається з кількох літер (крім першого слога), то він завжди починається із приголосної літери.

Склади відкриті та закриті. При вимові слова приголосні звуки «тягнуться» до голосних, утворюючи разом із голосними склад. Склади бувають відкритими та закритими. Відкритий склад закінчується на голосний звук-во-так, ка-ша. Закритий склад закінчується на приголосний звук-сон, грудок.